نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: چقدر در برابر اعضای خانواده مسئول هستیم؟

1074
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38338
    تشکـر
    5
    تشکر شده 9 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

چقدر در برابر اعضای خانواده مسئول هستیم؟

سلام
    ایام به کام
    سوالی که دارم اینه که ما واقعا تا چه حد در برابر خانواده‌ مسئول هستیم؟ یا بهتره بگم من فرزند آخر خانواده هستم و متاسفانه مشکلات عدیده ای بخاطر خواهرم به وجود اومده. خب همینطور که میدونید استرس در خانواده های سنتی ایران به شدت زیاده و عدم به روز بودن عقاید، حل مشکلات خانوادگی سخت و طاقت فرساست.

من از لحاظ روانشناسی و روانپزشکی تماما سعی کردم خانواده رو با افکار نو و جدید آشنا کنم اما متاسفانه کامل موفق نشدم.
    یعنی از روانشناس و روانپزشک فراری هستن. بعد بخاطر همین مشکلات حل نشده روانشناسی دست به اقداماتی میزنند یا کارهایی رو که نباید انجام میدن و نتیجه اش میشه مشکل بزرگتر.

سوال من اینه. آیا من باید همچنان اهمیت بدم به مشکلاتی که خانواده و اعضای اون به وجود آوردند یا نه باید بیخیالِ اون احساس مسئولیته بشم؟ قید پیگیری امور بزنم؟ چون پرداختن به حل این مشکلات موجب استرس و فشار و خستگی فراوانی میشه.آیا بعدا پشیمون نمیشم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : چقدر در برابر اعضای خانواده مسئول هستیم؟

سلام به شما دوست عزیز
    خب داشتن نگرانی و کمک و همراهی با خانواده تا جای امکان پذیر می باشد که به شرایط روحی و مسیر زندگی خود شما آسیب وارد نکند . اگر شما دائم بخواهید درگیر مشکلات آنها باشید خب فرصت برای تجربه مسیر زندگی خودتان کاهش می یابد و دائم در معرض آضطراب برای آنها هستید.
    در هرصورت شما تا جای که امکان دارد می توانید به آنها کمک کنید و یا اطلاعات در اختیار آنها قرار بدهید اما اینکه آنها میخواهند کدام مسیر را بروند و انتخاب آنها چیست را بهتر است بر عهده خود آنها قرار بدهید.
    در هرصورت یا آنها از دوران نوجوانی گذشته اند و یک فرد بالغ هستند که میتوانند مسیر زندگی خود را انتخاب کنند و یا اگر زیر سن جوانی هستند یعنی کودک و یا نوجوان نیز باشند بازهم مسئولیت اصلی آنها با پدر و مادر شماست و یا شما بهتر است در صورت درخواست کمک به آنها کمک کنید در این حالت هم استقلال آنها حفظ می شود و هم شما تمام تمرکز خود را بر این مسائل قرار نمیدهید.
    امضای ایشان
    02188422495
    02122354282
    02122247100

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)